IP Telefon, VoIP Gateway, Asterisk Kart, IP Santral, Kulaklık, IP FCT Cihazı, Güvenlik Duvarı, Toplu SMS, Çağrı Merkezi Yazılımı, Sip Sunucu, Bulut Santral, Sanal Santral, Numara Tahsisi, Numara Taşıma, Cloud Santral, Call Center

Atcom D21 IP Telefon

Atcom D21 PoE IP Telefon
6 SIP Hatlı, HD ve Kulaklık Girişli Masaüstü IP Telefon

Atcom D21 IP Telefon

Atcom D21 PoE IP Telefon
6 SIP Hatlı, HD ve Kulaklık Girişli Masaüstü IP Telefon

Öne Çıkanlar • IP üzerinden ses verisi gönderilmesidir. Bu, ücretsiz uluslararası telefon görüşmesi yapmanın bir yoludur. Diğer bir ifadeyle,Voice over IP bilgisayarınız üzerinden telefon görüşmesi yapmaktır. Kullanışlı ve ucuzdur.
  VoIP Ürünleri
  Bazı servisler, sizin sadece aynı servisi kullanan kişiler ile görüşmenize izin verir, fakat bazıları ise uluslararası dahil herhangi bir telefon numarası olan herkesi aramanızı destekler. Voice over IP, sesinizi internet üzerinde yolculuk yapan dijital sinyallere çevirir. Eğer geniş bant servisini kullanarak, normal bir telefon numarasını arıyorsanız, sinyal varış noktasına ulaşmadan önce normal telefon sinyaline dönüştürülür. Bunların hepsi normal ya da analog telefon hatları yerine geniş bantlı internet bağlantısı aracılığıyla gerçekleşiyor. Bunu mümkün kılmak için gerekli olan donanım ise geniş bantlı yüksek hızlı bir internet bağlantısıdır. Bir bilgisayar, adaptör ya da bu amaç için üretilmiş diğer bir telefon da gereklidir. Bazı Voice over IP servisleri, Voice over IP adaptörüne bağlı normal telefonlarınızı kullanmanızı desteklerken, bazıları sadece bilgisayarınız ya da özel Voice over IP telefonunda çalışır. Eğer bilgisayarınız üzerinden telefon görüşmesi yapacaksanız, bazı yazılımlara ve de pahalı olmayan bir mikrofona ihtiyacınız var. Bazı özel IP telefonlar direkt olarak geniş bantlı bağlantınıza bağlanır ve daha çok normal bir telefonmuş gibi çalışır. Eğer adaptörü olan bir telefon kullanıyorsanız, o zaman bunu her zaman kullandığınız bir telefonmuş gibi kullanacaksınız.
  Bulut Santral – Sanal Santral
  Bilgisayarınız ile ücretsiz uluslararası Voice over IP telefon görüşmesi yapmak için internet sağlayıcınızın bu aramaları yapmanızı desteklediğinden emin olun. Sizin abone olduğunuz servisin neleri desteklediği önemlidir. Voice over IP çözümünün sizin için uygun olup olmadığına karar vermeden önce bunu kontrol edin. Voice over IP’nin diğer bir avantajı ise sizin hem geniş bantlı bağlantıya hem de normal telefon hattı ücretine para vermenizi engelleyerek tasarruf ettirmesidir. Diğer bir olay ise, bilgisayarınızı ve Voice over IP telefon servisini aynı zamanda kullanabiliyor olmanızdır. Fakat Voice over IP, elektrik kesintisi esnasında çalışmayacaktır. Voice over IP’nin çalışması için bilgisayarınızın açık olmasına gerek yoktur ancak internet bağlantısı aktif olmalıdır.
  VoIP Fiyatları
  IP üzerinden ses (Voice over IP), IP üzerinden ses iletimi için kullanılan bir protokoldür.

  SIP dışında popüler olarak bilinen H323, MGCP ve SS7 gibi Voice over IP servisi sunan firmalarının altyapılarında kullanılan teknolojiler kullanılmaktadır.

  Voice over IP sistemi mantık olarak sesin sıkıştırılarak gönderilmesi ve alıcıya ulaştırılması olarak tanımlanabilir. Sesin sıkıştırılmasında kullanılan g729, g723, g726, g711 gibi algoritmalar kullanılmaktadır. En çok sıkıştırma sağlayan g723 olmasına rağmen en çok g729 codeci kullanılır. Nedeni ses kalitesinden çok fazla ödün vermek istenmeyişidir.
  G.711 (64 kbps)
  G.726 (32 kbps)
  G.729 (8 kbps)
  G.723 (5.3 & 6.3 kbps)


  IP Telefon Fiyatları

  VoIP Ürünleri Hizmet Kalitesi
  Ip ağ üzerindeki haberleşmenin devre anahtarlı genel telefon ağı üzerindekine göre daha az güvenilir olduğu kabul edilir.Çünkü veri paketlerinin kaybolmamasını güvene alacak bir ağ tabanlı mekanizma sağlamamaktadır ve dağıtılan paketler seri olarak sıralıdırlar.IP üzerinden haberleşme ağı temel hizmet kalitesi olmaksızın (Quality of service) en iyi ağdır.Bu yüzden Voice over IP gerçekleştirimleri gecikme ve ağın yenilenmesi(jitter:telekomünikasyon ve elektroinikteki periyodik olduğu varsayılan sinyalin periyodunun bozulması durumudur yani ağın yenilenmesi olarak düşünürüz. ) problemlerini en aza indirme veya tamamen yok etme ile yüzleşir. Varsayılan olarak , ağ yönlendiricileri ilk gelene-ilk hizmet üzerindeki trafiği yönetirler.Yüksek trafik hattı üzerindeki ağ yönlendiricileri(routers) Voice over IP için izin verilebilir eşik seviyesini aşan bir gecikmeye maruz kalabilirler.Paketlerin gittiği fiziksel mesafe tarafından sebep olunan sabit gecikmeler konrol edilemezler.bununla birlikte DiffServ gibi bir metotla gecikmeye duyarlı ses paketlerini işaretleyerek gecikmeyi en aza indirir. Diffserv veya Differentiated services(fark hizmetleri) modern ip ağı üzerinde ağ trafik yönetimi ve hizmet kalitesi sağlamak için basit ölçeklenebilir kaba-taneli mekanizma belirleyen bilgisayar ağı mimarisidir.

  Voice Over IP

  Voice over IP son noktaları genellikle yeni bir veri gönderilmeden önce ,önceki paketlerin iletiminin tamamlanması için beklemek zorundadır.Ara iletim içindeki daha az öneme sahip bir paketin düşürülmesi mümkün olmasına rağmen , özellikle yüksek hızlı bağlantılar üzerinde maximum boyutlu paketler için bile iletim süresi kısadır.Daha yavaş bağlantılarda paketi düşürmeye ek olarak arama ve dijtal abone hattı (digital subscriber line ) gibi bağlantılarda maximum iletin birimimi (MTU)azaltarak iletim zamanının artmasını azaltabilir.Fakat her paket protokol başlığını taşımalıdır bu sayede bu pakete ilişkili artırımların her bağlantı geçişinde bağlantı darboğazına sebebiyet vermeden üstesinden gelinebilir. DSL modemleri yerel bağlantı için Ethernet (veya USB üzerinden Ethernet) bağlantıları sağlayabilir fakat onlar gerçekte Asenkron iletim modu (ATM) modemleridir. Onlar ATM uyum katmanı 5’i (AAL5) her bir Ethernet paketini iletim için 53 byte boyutunda ATM hücrelerine parçalamak ve son uç noktadan Ethernet çerçeveleri (frame) içinde almak için kullanırlar.

  sanal devre tanımlayıcı(VCI) her ATM hücresi üzerindeki 5 byte başlığın bir parçasıdır , böylece ileticiaktif sanal devreleri herhangi bir sırada gelişi güzel olarak dağıtabilir. Aynı VC’den (sanal devre(virtual circuit)) olan hücreler her zaman sıralı olarak gönderilir.

  Kaynak: http://tr.0wikipedia.org/wiki/VoIP

  Popüler Bağlantılar
  Çok Satan IP Telefonlar
  Atcom D20 IP Telefon
  Wifi IP Telefon Fiyatları
  Kablosuz Telefon | IP Dect Telsiz Telefon
  Cisco Telefon – Cisco VoIP Telefon
  Atcom VoIP Telefonlar
  Synway VoIP Gateway
  Bulut Santral Sanal Santral
  PBX Nedir ? IP PBX Nedir ?